Social Icons

Τετάρτη 25 Μαρτίου 2015

Α.Ο.Θήβα -Κορωνίδα Κοιλάδας 2-1

Την ήττα με 2-1 γνώρισε στην Θήβα από την τοπική ομάδα η Κορωνίδα Κοιλάδας στα πλαίσια της δεύτερης
φάσης του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδας. Ο αγώνας έγινε σε ένα βαρύ γήπεδο από τις συνεχείς βροχοπτώσεις παρουσία περίπου 150 θεατών .Η Κορωνίδα Κοιλάδας αποχαιρέτησε τον θεσμό με το κεφάλι ψηλά και απέδειξε πώς παρα την ήττα μπορεί να φτάσει ακόμα πιό ψηλά και να πρωταγωνιστήσει .

Το φιλμ

Στο 20 λεπτό ο Μπινιάκος με σουτ στην κίνηση ύστερα από σέντρα από αριστερά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Στο 31’ λεπτό ο Σταματέλος εκτέλεσε φάουλ από αριστερά και ο Βιρβίλης στο πρώτο δοκάρι έπιασε κεφαλιά πού έφυγε ελάχιστα άουτ..

Στο 40’ λεπτό οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο δεύτερο γκολ όταν κεφαλιά του Μπινιάκου η  μπάλα κτύπησε στο δοκάρι του Χιόνη.

Στο 47’ λεπτό μετά από λάθος του Βιρβίλη ο Μπινιάκος με σουτ έκανε το 2-0.

Στο 54’ λεπτό εκπληκτική απόκρουση του Χιόνη στην δεξιά του γωνία σε δυνατό σουτ του Βυλλιώτη έξω από την περιοχή.
Στο 89’ λεπτό ο Γκρεβτσίδης ανατράπηκε από τον Καραμπετιάν και ο Cojocaru από την άσπρη βούλα έκανε το 2-1

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Χ.Τσουκαλάς με βοηθούς τους : Λυκούργο Τσολακίδη και Μαρία Δέτση όλοι από τον Σύνδεσμο διαιτητών Αθηνών.

Α.Ο.ΘΗΒΑ : 1.Κωνσταντινόπουλος,2. Ελέζι,3. Τσατσαρώνης,4. Ευθυμίου,5. Παναούλης, 6. Καραμπετιάν,7. Βυλλιώτης, ( 71’ Βεζυρτζόγλου) 8.Γκαράνης,9. Μπινιάκος, ( 80’ Παπαχαραλάμπους) 10. Ανυφαντής,( 64’ Κατσογιάννης  ) 11. Ταυταρίδης.

Κορωνίδα Κοιλάδας : 1. Μάριος Χιόνης 2. Ανδριανός Αλεξανδρής ( 83’   Δημ. Γιαννακόπουλος) 3. Γιάννης Λάμπρου 4. Μιχάλης Βιρβίλης 5. Γιάννης Ευθυμίου 6. Παναγιώτης Μέγας 7. Σταύρος Γιαννακόπουλος 8. Γιάννης Σταματέλος  ( 76’ Κουτσαύτης), 9. Νικήτας Γκρεβτσίδης 10. Σωτήρης Μπούρας ( 88΄Ε.Λάμπρου )  11. Marius-Konstantin Cojocaru