Social Icons

Δευτέρα 8 Ιανουαρίου 2018

Κορωνίς Κοιλάδας : Ανακοίνωσε Lukás Bajer.

Στην Κορωνίδα Κοιλάδας επέστρεψε μετά από επτά μήνες ο Τσέχος επιθετικός
 Lukás Bajer.Ο 33χρονος επιθετικός ( 1984) την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο είχε άδοξο τέλος αφού ένας εξωαγωνιστικός σοβαρός τραυματισμός  να επιστρέψει στην πατρίδα του.Την φετινή αγωνιστική περίοδο ξεκίνησε να αγωνίζεται στην Δόξα Βύρωνα με πολύ καλή απόδοση και ολα δείχνουν ότι ο σοβαρός τραυματισμός που είχε αποτελεί οριστικό παρελθόν.

Το Δελτίο Τύπου

«Ο Α.Ο.Κορωνίς Κοιλάδας ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον  Τσέχο ποδοσφαιριστή Lukás Bajer.
Ο Lukás Bajer είναι 33 ετών στο παρελθόν έχει αγωνιστεί  την περίοδο  2006/2007 στην FC DOSTA Bystrc Kníničky ομάδα της Τσεχίας με την οποία σε 26 αγώνες πέτυχε 2 γκολ . Την επόμενη περίοδο 2007/2008 μετακόμισε στην Σίγμα Όλομουτς όπου σε 26 αγώνες πέτυχε 4 γκολ. Την αγωνιστική περίοδο 2008/2009 μετακομίζει στην γειτονική Ολλανδία για λογαριασμό της Χεράκλες με την οποία σε 11 αγώνες θα σκοράρει 2 φορές .Την επόμενη περίοδο επέστρεψε και πάλι στην Σίγμα Όλομουτς στην οποία θα μείνει τρείς χρονιές και  σε 68 αγώνες πέτυχε 10 γκολ. Την περίοδο 2009/2010 η Σίγμα Όλομουτς θα αγωνιστεί στο Γιουρόπα Λίγκ και ο Lukás Bajer θα αγωνιστεί στους τρείς αγώνες πού έδωσε η Τσέχικη ομάδα σκοράροντας μία φορά στον εκτός έδρας με την Αμπερντίν στην Σκωτία (1-5). Την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου  του 2012 μετακομίζει στο Καζακστάν  για την Ακτόμπε όπου σε 24 αγώνες θα πετύχει 5 τέρματα.  Το καλοκαίρι του 2012 επιστέφει στην  Τσεχία και ξεκινάει συνεργασία  με την Βικτόρια Ζίσκοφ με την οποία θα αγωνιστεί σε δύο αγώνες. Το καλοκαίρι του 2013 η Milsami της Μολδαβίας θα είναι ο επόμενος του ποδοσφαιρικός σταθμός. Το 2014 έως το καλοκαίρι του 2016 αγωνιζόταν στην άλλη όχθη του Ατλαντικού τον Καναδά για λογαριασμό της Fc Kingston. Το καλοκαίρι του 2016 μετακομίζει στην Κορωνίδα Κοιλάδας όπου σε 27 αγώνες κυπέλλου και πρωταθλήματος πέτυχε 19 γκολ.Την φετινή αγωνιστική περίοδο αγωνίστηκε στην Δόξα Βύρωνα ( ομάδα της Α΄Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Αθηνών) όπου σε 12 αγώνα πέτυχε ένα γκολ.

Τον καλωσορίζουμε στην οικογένεια της Κορωνίδας Κοιλάδας και του ευχόμαστε υγεία και καλή δύναμη.»