Social Icons

Κυριακή 14 Μαΐου 2017

Δρεπανιακός Αστέρας -Κορωνίδα Κοιλάδας 3-1

Σε ένα αγώνα αδιάφορο από βαθμολογικής πλευράς ο
Δρεπανιακός Αστέρας κέρδισε την Κορωνίδα Κοιλάδας με τα τέσσερα γκολ να μπαίνουν στο τελευταίο μισάωρο του αγώνα.
Στο 66’ λεπτό ο Αστέρας άνοιξε το σκορ με σουτ του Ρεβίθη. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο επόμενο λεπτό με πλασέ του Χριστόπουλου ο ο οποίος εκμεταλλεύτηκε φάουλ του τερματοφύλακα των γηπεδούχων Ρόζη.  Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση όταν στο επόμενο λεπτό Μανιάτης και Διαμαντής συνδυάστηκαν άψογα με τον τελευταίο με ωραίο σουτ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Χιόνη κάνοντας το 2-1. Το τελικό 3-1 έγινε στο 86΄λεπτό με σουτ του νεοεισελθόντα  Kralev.
Αρεπανιακός Αστέρας  (Χ.Βουρνάζος): Ρόζης, Μαούρης,Σέρφας ,  Ρεβίθης (89’ Βουρνάζος), Γκιαούρης,  Διαμαντής, Μανιάτης,  Δωρής, Π.Μανδύλης, Σ.Μανδύλης (81’ Kralev), Σαρρής (61’ Κοκορομύτης).
Κορωνίδα Κοιλάδας : Χιόνης, Μπούκουρης, Κλωνάρης, Sallaku, Δ.Γιαννακόπουλος, Kala Il, Ι.Γιαννακόπουλος, Αλεξανδρής, Χριστόπουλος, Κ.Μπάζος, Μπασιμακόπουλος.