Ads 468x60px

Dono Ilmu News

Κυριακή, 7 Απριλίου 2013

ΠΟΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΕΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ Γ -Δ ΕΘΝΙΚΗ - ΠΟΙΕΣ ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΑΝ

Τα πρωταθλήματα της Football League, της Football League 2 και των Ενώσεων (τοπικές ΕΠΣ) δεν έχουν ολοκληρωθεί, ωστόσο το Περιφερειακό πρωτάθλημα έχει τελειώσει και ξεκαθάρισε το τοπίο για το ποιες ομάδες θα συμμετέχουν στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.
 
Ας δούμε ποιες από τις ομάδες του Περιφερειακού πρωταθλήματος θα συνεχίσουν στη Γ’ Εθνική και ποιες υποβιβάζονται στις τοπικές ΕΠΣ.
 
 
1ος όμιλος
 
Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Άρης Ακροπόταμου (Πρωταθλητής), Δόξα Πετρούσας, Εβρος Σουφλίου, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος, Ορφέας Ελευθερούπολης, ΠΑΟ Κοσμίου.
 
Υποβιβάζονται στο τοπικό: Προσοτσάνη, Οδυσσέας Αναγέννηση Σερρών, Μέγας Αλεξ. Ν. Ζίχνης, Ολυμπιακός Ροδόπολης.
 
 
2ος όμιλος
 
Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Ηρακλής Αμπελοκήπων (Πρωταθλητής), Καμπανιακός, Αγροτικός Αστέρας, Διγενής Λακκώματος, Εθνικός Ν. Αγιονερίου, Κιλκισιακός.
 
Υποβιβάζονται στο τοπικό: Αχιλλέας Τριανδρίας, ΠΑΟΚ Κρηστώνης, Εθνικός Μαλγάρων, Δόξα Χέρσου.
 
 
3ος όμιλος
 
Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Κοζάνη (Πρωταθλήτρια), Νάουσα, Ένωση Αποστόλου Παύλου, Λευκάδια Ημαθίας, ΑΜΕΣ Αχιλλέας, Κάστωρ ΑΟ, Πυρσός Γρεβενών.
 
Υποβιβάζονται στο τοπικό: Αλεξάνδρεια, Παναργειακός Αργους Ορεστικού, Μακεδονικός Κοζάνης, Γρεβενά Αεράτα.
 
 
4ος όμιλος
 
Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Λαμία (Πρωταθλήτρια), ΑΟ Καρδίτσας, Δωτιέας Αγιάς, Αχιλλέας Δομοκού, Πυργετός, Ρήγας Φεραίος, Αμπελωνιακός.
 
Υποβιβάζονται στο τοπικό: Ελασσόνα, ΑΟ Γραβιάς, ΑΕ Λεονταρίου, Αίολος.
 
 
5ος όμιλος
 
Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Μεσολόγγι (Πρωταθλητής), Ολυμπος Κέρκυρας, Εθνικός Φιλιππιάδας, Αρης Αιτωλικού, Τρίκαλα, Κεραυνός Θεσπρωτικού, Αετός Διασέλλου.
 
Υποβιβάζονται στο τοπικό: Μετέωρα, Φιλοθέη Αρτας, Οδυσσέας Νυδρίου, Αναγέννηση Περιβολίου.
 
 
6ος όμιλος
 
Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: ΠΦΟ Πανόπουλου (Πρωταθλητής), Ατρόμητος Λάππα, Παναρκαδικός, Εθνικός Σαγέικων, Δόξα Νέας Μανολάδας, Αχαϊκή.
 
Υποβιβάζονται στο τοπικό: Διαγόρας Βραχνέικων, Εθνικός Μελιγαλά, Εράνη Φιλιατρών, Πάμισος.
 
 
7ος όμιλος
 
Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Ένωση Ερμιονίδας (Πρωταθλήτρια), Μανδραϊκός, Πανελευσινιακός, Παναργειακός, Χαλκίδα, Πανναυπλιακός, Πέλοπας Κιάτου.
 
Υποβιβάζονται στο τοπικό: Παρνασός, ΑΟ Λουκισίων, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου, Πορτοχελιακός.
 
 
8ος όμιλος
 
Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Αιγάλεω (Πρωταθλητής), Κηφισιά, Ηλυσιακός, Νέα Ιωνία, Πεύκη, Τράχωνες, Περιστέρι.
 
Υποβιβάζονται στο τοπικό: Ιάσων, Αιολικός, Αγιαξ Ταύρου, ΠΑΟ Ρουφ.
 
 
9ος όμιλος
 
Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Ιωνικός (Πρωταθλητής), Ατρόμητος Πειραιά, Αστέρας Βάρης, Πανναξιακός, Περαμαϊκός, Τριγλία Ραφήνας, Ολυμπιακός Λαυρίου.
 
Υποβιβάζονται στο τοπικό: Νικολακάκης, Κερατσίνι, ΑΟ Δικαίου, Ανω Μερά, Διαγόρας Ρόδου.
 
 
10ος όμιλος
 
Συνεχίζουν στη νέα Γ’ Εθνική οι: Ατσαλένιος (Πρωταθλητής), Ηρόδοτος, Ερμής Ζωνιανών, ΠΑΟ Κρουσώνα, Γιούχτας, Κισσαμικός.
 
Υποβιβάζονται στο τοπικό: Αναγέννηση Ιεράπετρας, ΑΕ Κατσαμπά, ΟΦ Ιεράπετρας, Πατούχας.
 
 
Πηγή: sport24

0 σχόλια :

Δημοσίευση σχολίου